اگر دامی لاغر باشد، چگونه می توان آن را چاق نمود؟

  اگر دامی لاغر باشد، چگونه می توان آن را چاق نمود؟

  ⚛️ بصورت کلی دام هایی که از:
  1) سوء تغذیه (عدم استفاده از غذای با کیفیت، مواد ویتامیه و معدنی)
  2) عدم استفاده صحیح از ترکیبات ضد انگل
  3) بیماری های مزمن (طولانی مدت)
  4) آبستنی و … رنج میبرند، لاغر می شوند.
  ⚛️ برای رفع لاغری و چاق کردن دام ها، بطور کلی میبایست از غذای مرغوب، ترکیبات ویتامیه و معدنی و نیز ترکیبات ضد انگل بهره برد تا در دام به مرور زمان چاق تر گردد.
  ⚛️ اگر دامی دچار بیماری مزمن باشد، به دلیل اینکه زیاد نمی توان به درمان آن امیدوار بود، لذا انتظار چاق شدن این دسته از دام ها دور از انتظار خواهد بود.
  ⚛️ در صورت آبستنی دام، به غیر از بهره گیری از مواد غذایی درجه یک، حتما از ترکیب انرژی زایی مثل آب و شکر رقیق استفاده کنید، چراکه این امر نه تنها برای جنین، بلکه برای مادر هم مفید است و از لاغری پس از زایمان تا حد زیادی جلوگیری میکند و اگر دامی بعد از زایمان روبه لاغری بگذارد، بسیار خطرناک، لاعلاج و کشنده خواهد بود.
  ⚛️ در صورتی که تمامی موارد فوق رعایت گردد، میتوان برای سرعت بخشیدن به وزن گیری حیوان، از ترکیبات تزریقی چاق کننده هم در کنار مواد ویتامینه و معدنی استفاده نمود.
  ⚛️ ترکیبات تزریقی چاق کننده، در صورتی که دام از غذای نامناسب، کمبود ویتامین و عدم استفاده صحیح از ترکیبات ضد انگل رنج ببرد، زیاد مثمر ثمر واقع نخواهد شد.
  ✴️ جمع بندی: برای چاق کردن حیوان حتما می بایست از: 1) غذای باکیفیت 2) ترکیبات ویتامینه و معدنی 3) ترکیبات ضد انگل و

  شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر

  آدرس : استان البرز ، شهرستان نظرآباد ، جاده نجم آباد ، بعد از روستای نجم آباد ، جاده سهیلیه، خیابان حکمت، نرسیده به شهرک کوروش

  تلفن : 02645313439 -- 02645313462

  ایمیل : info@malardshir.ir

  شبکه های اجتماعی