آغاز ساخت مجتمع دامپروری 6000راسی گاوشیری در گرمسار

آغاز ساخت مجتمع دامپروری 6000راسی گاوشیری در گرمسار

کلنگ ساخت مجتمع دامپروری 6000 راسی گاو شیری با حضور محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا، اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، هاشمی گل‌سفیدی مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی شستا و دیگر مقامات و روسای ادارت شهرستان گرمسار در روستای سرآبرود منطقه آرادان به زمین زده شد.

محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شستا درحاشیه این مراسم اظهار داشت:

این مجتمع دامپروری در زمینی به وسعت 60 هکتار با ظرفیت پرورش 6000 رأس گاوشیری و ظرفیت تولید 36500 تن شیر خام در سال و ظرفیت اشتغالزایی 400 نفر مستقیم و 1200 نفر غیرمستقیم با اعتبار 5000 میلیارد ریال ساخته می‌شود.

مدیرعامل شستا با اشاره به 12 پروژه بزرگ دامپروری در سراسر کشور و هدفگذاری تولید یک میلیون تن شیرخام در روز گفت:

با توجه به نقش استراتژیک و مهم صنایع لبنی و مصرف شیر در افزایش امنیت غذایی و سلامت کشور، شستا تلاش میکند با توسعه این صنعت نقش مهمی را در ارتقاء سرانه مصرف شیر کشور و محصولات لبنی ایفا کند.

وی اظهار داشت: با راه‌اندازی فاز اول این مجموعه، 1600 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به فعالیت می‌شوند و امیدواریم با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه جهش تولید گام مؤثری در خودکفایی کشور در تولیدات دامی و اشتغالزایی جوانان برداریم.

رضوانی فر ضمن اشاره به سرمایه‌گذاری های شستا در حوزه های مختلف معدنی-فلزی، کشاورزی و دامپروری، دارویی و صنایع تبدیلی در سراسر کشور گفت:

در حال حاضر شستا 285 پروژه با ارزش تقریبی 45 هزار میلیارد تومان در دست اجرا دارد که بخشی از این پروژه ها تا پایان سال 99 به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرعامل شستا با اشاره به عملکرد شستا در سال جهش تولید و دستیابی به رشد بالاتر از متوسط صنعت در اکثر حوزه های فعالیت شستا، از سود 20 هزارمیلیارد تومانی شستا در شش ماهه اول منتهی به 30 آذر 99 خبرداد.

اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و ارادان در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه شستا یک نعمت و برکت برای کشور است افزود:

شستا توانست با مدیریت جهادی، میدانی و انقلابی رضوانی‌فر و با حضور در مناطق مختلف کشور آبادانی و برکت را برای این مناطق به ارمغان بیاورد.

مطهری با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت‌های گرمسار افزود:

مجموعه شستا توانست با اقدامات مطالعاتی خود ،ظرفیت ها و پتانسیل های این شهرستان را شناسایی و سرمایه‌گذاری های مختلفی را در این منطقه برنامه‌ریزی کنند.

گفتنی است این پروژه توسط شرکت ملارد شیر از شرکت‌های تابعه هلدینگ صنایع عمومی شستا اجرا خواهد شد.

آغاز ساخت مجتمع دامپروری 6000راسی گاوشیری در گرمسارآغاز ساخت مجتمع دامپروری 6000راسی گاوشیری در گرمسارآغاز ساخت مجتمع دامپروری 6000راسی گاوشیری در گرمسارآغاز ساخت مجتمع دامپروری 6000راسی گاوشیری در گرمسارآغاز ساخت مجتمع دامپروری 6000راسی گاوشیری در گرمسارآغاز ساخت مجتمع دامپروری 6000راسی گاوشیری در گرمسار